RLR05C5103GMBSL
Mfr.Part #
RLR05C5103GMBSL
Description
RES 510K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Resistance :
510kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
3.81mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C5103GMBSL
Vishay / Dale RLR05C5103GMBSL
510kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,