RLR05C5102GSRE619
Mfr.Part #
RLR05C5102GSRE619
Description
RES 51K OHM 2% 1/8W AXIAL
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
51kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C5102GSRE619
Vishay / Dale RLR05C5102GSRE619
Through Hole 51kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,