RLR05C5101GSRSL
Mfr.Part #
RLR05C5101GSRSL
Description
RES 5.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Published :
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
5.1kOhms
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C5101GSRSL
Vishay / Dale RLR05C5101GSRSL
5.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,