RLR05C5100GMRE7
Mfr.Part #
RLR05C5100GMRE7
Description
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
510Ohms
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C5100GMRE7
Vishay / Dale RLR05C5100GMRE7
Through Hole 510Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,