RLR05C4R99FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C4R99FSRE619
Description
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.99Ohms
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C4R99FSRE619
Vishay / Dale RLR05C4R99FSRE619
Through Hole 4.99Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,