RLR05C4R99FSBSL
Mfr.Part #
RLR05C4R99FSBSL
Description
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
4.99Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C4R99FSBSL
Vishay / Dale RLR05C4R99FSBSL
4.99Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,