RLR05C4R99FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C4R99FRRSL
Description
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
4.99Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
RLR05C4R99FRRSL
Vishay / Dale RLR05C4R99FRRSL
4.99Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,