RLR05C4R87FRBSL
Mfr.Part #
RLR05C4R87FRBSL
Description
RES 4.87 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
4.87Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Width :
1.68mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Datasheets
RLR05C4R87FRBSL
Vishay / Dale RLR05C4R87FRBSL
4.87Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,