RLR05C49R9FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C49R9FSRE819
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
49.9Ohms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C49R9FSRE819
Vishay / Dale RLR05C49R9FSRE819
Through Hole 49.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,