RLR05C4992FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C4992FSRE8
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
49.9kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C4992FSRE8
Vishay / Dale RLR05C4992FSRE8
Through Hole 49.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,