RLR05C4991FMRSL
Mfr.Part #
RLR05C4991FMRSL
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.99kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
125mW
Published :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C4991FMRSL
Vishay / Dale RLR05C4991FMRSL
4.99kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,