RLR05C4990FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C4990FSRSL19
Description
RES 499 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
499Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C4990FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C4990FSRSL19
499Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,