RLR05C48R7FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C48R7FSRE6
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
48.7Ohms
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
MIL-PRF-39017
Termination :
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C48R7FSRE6
Vishay / Dale RLR05C48R7FSRE6
Through Hole 48.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,