RLR05C48R7FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C48R7FRRE8
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
48.7Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C48R7FRRE8
Vishay / Dale RLR05C48R7FRRE8
Through Hole 48.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,