RLR05C4872FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C4872FSRE819
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Resistance :
48.7kOhms
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C4872FSRE819
Vishay / Dale RLR05C4872FSRE819
Through Hole 48.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,