RLR05C47R0GSR36
Mfr.Part #
RLR05C47R0GSR36
Description
RES 47 OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
47Ohms
Datasheets
RLR05C47R0GSR36
Vishay / Dale RLR05C47R0GSR36
Through Hole 47Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,