RLR05C47R0GRRE8
Mfr.Part #
RLR05C47R0GRRE8
Description
RES 47 OHM 2% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Resistance :
47Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C47R0GRRE8
Vishay / Dale RLR05C47R0GRRE8
Through Hole 47Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,