RLR05C4702GMRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C4702GMRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
47kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Axial
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C4702GMRE5
Vishay / Dale RLR05C4702GMRE5
Through Hole 47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,