RLR05C4702GMB14
Mfr.Part #
RLR05C4702GMB14
Description
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL
Packaging :
Bulk
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
47kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Axial
Width :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Diameter :
1.68mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C4702GMB14
Vishay / Dale RLR05C4702GMB14
Through Hole 47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,