RLR05C4701GRRE7
Mfr.Part #
RLR05C4701GRRE7
Description
RES 4.7K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±2%
Resistance :
4.7kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C4701GRRE7
Vishay / Dale RLR05C4701GRRE7
Through Hole 4.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,