RLR05C4701GMRE719
Mfr.Part #
RLR05C4701GMRE719
Description
RES 4.7K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Resistance :
4.7kOhms
Datasheets
RLR05C4701GMRE719
Vishay / Dale RLR05C4701GMRE719
Through Hole 4.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,