RLR05C4642FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C4642FSRE519
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Resistance :
46.4kOhms
Datasheets
RLR05C4642FSRE519
Vishay / Dale RLR05C4642FSRE519
Through Hole 46.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,