RLR05C4640FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C4640FSRE619
Description
RES 464 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
464Ohms
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
125mW
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C4640FSRE619
Vishay / Dale RLR05C4640FSRE619
Through Hole 464Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,