RLR05C4640FSR36
Mfr.Part #
RLR05C4640FSR36
Description
RES 464 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
464Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C4640FSR36
Vishay / Dale RLR05C4640FSR36
Through Hole 464Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,