RLR05C43R2FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C43R2FSRE819
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
43.2Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C43R2FSRE819
Vishay / Dale RLR05C43R2FSRE819
Through Hole 43.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,