RLR05C4323FPB14
Mfr.Part #
RLR05C4323FPB14
Description
RES 432K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Resistance :
432kOhms
Datasheets
RLR05C4323FPB14
Vishay / Dale RLR05C4323FPB14
432kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,