RLR05C4322FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C4322FSRE7
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
43.2kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C4322FSRE7
Vishay / Dale RLR05C4322FSRE7
Through Hole 43.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,