RLR05C4320FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C4320FSRSL19
Description
RES 432 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
432Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C4320FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C4320FSRSL19
432Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,