RLR05C4320FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C4320FSRE619
Description
RES 432 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Resistance :
432Ohms
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C4320FSRE619
Vishay / Dale RLR05C4320FSRE619
Through Hole 432Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,