RLR05C4302GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C4302GRRE6
Description
RES 43K OHM 2% 1/8W AXIAL
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Resistance :
43kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C4302GRRE6
Vishay / Dale RLR05C4302GRRE6
Through Hole 43kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,