RLR05C4300GSR36
Mfr.Part #
RLR05C4300GSR36
Description
RES 430 OHM 2% 1/8W AXIAL
Resistance :
430Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C4300GSR36
Vishay / Dale RLR05C4300GSR36
Through Hole 430Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,