RLR05C4300GPR36
Mfr.Part #
RLR05C4300GPR36
Description
RES 430 OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
430Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C4300GPR36
Vishay / Dale RLR05C4300GPR36
430Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,