RLR05C4220FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C4220FSRSL19
Description
RES 422 OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
422Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C4220FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C4220FSRSL19
422Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,