RLR05C4220FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C4220FSRE6
Description
RES 422 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Termination :
Length :
4.75mm
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Resistance :
422Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C4220FSRE6
Vishay / Dale RLR05C4220FSRE6
Through Hole 422Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,