RLR05C4123FRB14
Mfr.Part #
RLR05C4123FRB14
Description
RES 412K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
412kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
Width :
1.68mm
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C4123FRB14
Vishay / Dale RLR05C4123FRB14
Through Hole 412kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,