RLR05C4122FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C4122FSRE819
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Resistance :
41.2kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C4122FSRE819
Vishay / Dale RLR05C4122FSRE819
Through Hole 41.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,