RLR05C4122FSB14
Mfr.Part #
RLR05C4122FSB14
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
41.2kOhms
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Termination :
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Datasheets
RLR05C4122FSB14
Vishay / Dale RLR05C4122FSB14
Through Hole 41.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,