RLR05C4121FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C4121FPRSL
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/8W AXIAL
Axial
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
4.12kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C4121FPRSL
Vishay / Dale RLR05C4121FPRSL
4.12kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,