RLR05C4020FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C4020FSRSL19
Description
RES 402 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
402Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RLR05C4020FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C4020FSRSL19
402Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,