RLR05C39R0GRRE5
Mfr.Part #
RLR05C39R0GRRE5
Description
RES 39 OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
39Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C39R0GRRE5
Vishay / Dale RLR05C39R0GRRE5
39Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,