RLR05C39R0FMB14
Mfr.Part #
RLR05C39R0FMB14
Description
RES 39 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
39Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Datasheets
RLR05C39R0FMB14
Vishay / Dale RLR05C39R0FMB14
39Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,