RLR05C3920FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C3920FPRSL
Description
RES 392 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Resistance :
392Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C3920FPRSL
Vishay / Dale RLR05C3920FPRSL
392Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,