RLR05C3903GRBSL19
Mfr.Part #
RLR05C3903GRBSL19
Description
RES 390K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
390kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C3903GRBSL19
Vishay / Dale RLR05C3903GRBSL19
390kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,