RLR05C3903GPR36
Mfr.Part #
RLR05C3903GPR36
Description
RES 390K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
390kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C3903GPR36
Vishay / Dale RLR05C3903GPR36
390kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,