RLR05C3902FRB14
Mfr.Part #
RLR05C3902FRB14
Description
RES 39K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Width :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Published :
Resistance :
39kOhms
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C3902FRB14
Vishay / Dale RLR05C3902FRB14
Through Hole 39kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,