RLR05C3833FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C3833FRRE8
Description
RES 383K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
383kOhms
Diameter :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C3833FRRE8
Vishay / Dale RLR05C3833FRRE8
Through Hole 383kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,