RLR05C3831FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C3831FSRE8
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.83kOhms
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C3831FSRE8
Vishay / Dale RLR05C3831FSRE8
Through Hole 3.83kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,