RLR05C3831FRR36
Mfr.Part #
RLR05C3831FRR36
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.83kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C3831FRR36
Vishay / Dale RLR05C3831FRR36
Through Hole 3.83kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,