RLR05C3830FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C3830FSRE8
Description
RES 383 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
383Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C3830FSRE8
Vishay / Dale RLR05C3830FSRE8
Through Hole 383Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,