RLR05C3802GSB14
Mfr.Part #
RLR05C3802GSB14
Description
RES 38K OHM 2% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
38kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C3802GSB14
Vishay / Dale RLR05C3802GSB14
38kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,